کتاب تعلیق

اثر ژان پل سارتر از انتشارات جامی - مترجم: محمود بهفروزی-جدید ترین کتاب ها

It is September 1938 and during a heatwave Europe tensely awaits the outcome of the Munich conference, where they will learn if there is to be a war. In Paris people are waiting too, among them Mathieu, Jacques and Philippe, each wrestling with their own love affairs, doubts and angsts – and none of them ready to fight. The second volume in Sartre’s wartime Roads to Freedom trilogy, The Reprieve cuts between locations and characters to build an impressionistic collage of the hopes, fears and self-deception of an entire continent as it blinkers itself against the imminent threat of war.


خرید کتاب تعلیق
جستجوی کتاب تعلیق در گودریدز

معرفی کتاب تعلیق از نگاه کاربران
راه های آزادی بخشی از یک @سه گانه@ است؛ بخش اول @سن عقل@، به افکار ماتیو، یک معلم فلسفه، درباره ی آزادی می پردازد. بخش دوم @تعلیق@ به مساله ی قرارداد معروف مونیخ میان استالین و هیتلر، جمع سوسیالیسم و آزادی با فاشیسم، و هموار شدن تهاجم به آزادی می پردازد، و بخش سوم @راه های آزادی@ پس از جنگ نوشته شده، و به رهایی و رسیدن به آزادی می پردازد.
این کتاب توسط مصطفی رحیمی به فارسی برگردانده شده و در 1351 منتشر شده است.

سارتر در این سه اثر خود بیشتر به @پدیدارشناسی@ که ایده ی @ادموند هوسرل@ آلمانی ست، پرداخته. او پس از آشنایی با @پدیدارشناسی@ هوسرل، در سفری به آلمان و اقامت بلند مدت در آنجا، در این زمینه به مطالعه پرداخت.

در مورد ژان پل سارتر، مطلبی جداگانه نوشته ام؛
http://www.goodreads.com/author_blog_...


مشاهده لینک اصلی
مقدمه - بازنگری

مشاهده لینک اصلی
در این کتاب، سارتر از یک روش بسیار جالب استفاده می کند که در آن به طور همزمان از شخصیت به یک شخص دیگر حتی در وسط حکم نیز تغییر می کند. ما در فرانسه، درست قبل از آغاز جنگ جهانی دوم، سارتر تلاش می کند که آنچه را که تکنیک مورد استفاده در این کتاب به من اشاره می کند که تکنیک counterpoint در موسیقی است که در آن صداهای مختلف با یکدیگر متفاوت و متمایز می شوند. این تغییر بین شخصیت های مختلف، یک ژستالت را ایجاد می کند، چیزی بیش از مجموع صداهای شخصیت ها، سارتر لینک های نامرئی را ایجاد می کند که تقریبا شعر را ایجاد می کنند. من هرگز کتاب ای با استفاده از این روش ادبی ندیده بودم و آن را خیلی دوست دارم، فکر می کنم این توان بالقوه بزرگی است و اگر کسی کتاب های دیگری را استفاده کند لطفا آنها را در نظرات بنویسید، متشکرم

مشاهده لینک اصلی
--------------------------------------- این رمان دومین کتاب از Sartres @ Roads to است Freedom @ trilogy:The Age of Reason @؛ @ Reprieve @ و @ Throubled Sleep @. سه گانه بیش از حد به سادگی توضیح داده شده به عنوان داستان تاریخی رخ می دهد در میان وقایع منجر به، و از جمله، تجربه فرانسیس از جنگ جهانی دوم. تعداد انگشت شماری از قهرمانان در سرتاسر به سر می برند. در @ Reprieve @ این قهرمانان داستانی آشنا با سرنوشت خود (و اروپایی ها) به عنوان جنگ با آلمان پیش بینی می شود و پس از آن @ جلوگیری از @ در سراسر چکوسلواکی است. اروپا خود را تبریک می گوید این رمان غیر خطی و جریان هوشیاری است. شخصیت های چند زبانه خوابیدن در چندین محل در سراسر فرانسه و اروپا به طور ناخواسته تعامل دارند. یک شخصیت در پاریس یک فنجان را به لب هایش برمی گرداند؛ شخصیت دیگری در این کنفرانس در مونیخ، بیانیه بعدی خود را اعلام خواهد کرد - هر کدام از طرف دیگر نمی دانند. سرنوشت قهرمانان با سرنوشت اروپا ارتباط دارد. و همه دلخوشی هاست.به عنوان یک تک زبانه، و به عنوان یک نتیجه از ناسازگاری فرهنگی آمریکایی، از نظر من، این کتاب را بیش از 40 سال پیش به ترجمه انگلیسی ترجمه کردم. من فرانسه را ناکافی می دانم. اما ریتم های پروس به عنوان تعاملات محلی و آگاهی ها از طریق دوران های تاریخی، هنوز فراموش نشدنی هستند. در فرانسه، باید فوق العاده باشد. این پروسۀ قابل توجه برای اطلاع رسانی و توصیف رویدادهایی که غم انگیز و شرم آور است استفاده می شود. هنر و هدف یکی هستند. قلب دستگیر شده است و روح خیانت می کند اروپا شادی می کند که ما که هستیم؟

مشاهده لینک اصلی
وای. سارتر یک کار مهیج برای گرفتن احساس ناخوشایند ناخوشایند توسط شخصیت های مختلف خود را انجام داده است، زیرا آنها سعی می کنند در روزهای پیش از جنگ جهانی دوم زندگی خود را به گونه ای طبیعی انجام دهند. برخی از چیزهای قابل توجه در اینجا، از داستان شخص وحشت زده از ناتوانی رنج و ناتوانی در میدان جنگ، به یهودی که با رنج یهودیان آلمان شناسایی نمی کند زیرا او خود را به عنوان فرانسوی بیشتر از یهودی می بیند. در بعضی موارد، این خواندن سخت است، زیرا داستانها به گونه ای محکم در هم آمیخته اند که گاهی اوقات سارتر داستان را از نقطه نظر در یک مکان می گوید و سپس به یک شخصیت متفاوت در یک مکان کاملا متفاوت در اواسط پاراگراف حرکت می کند. گفتم که من این را تحمل نکردم که این کار قدرتمند را پیش ببرم. بیش از همه، یک رمان بزرگ که سزاوار رنسانس است.

مشاهده لینک اصلی
خیلی بهتر از اولین کتاب این سه گانه. این متن فقط برای سبک سارتر استفاده می شود که برای حرکت بین کاراکترهایی که همه لحظات پیش از هیتلر را تجربه می کنند، از آلمانی های سودت از چکسلواکی و امضای قرارداد مونیخ در تاریخ 30 سپتامبر 1938 استفاده می کنند. همه چیز رفته بود البته، همه خوانندگان می دانند کجا زندگی شخصیت های سارتر را منجر می شود، اما شخصیت ها اصلا؛ و در حالی که شما ممکن است فکر کنید این باعث می شود همه ماجراهای خود را حیله گر، Sartre ماهرانه بافت داستان زندگی بسیاری از انسان ها نشان می دهد یک تصویر جذاب از ذهن اروپا قبل از جنگ جهانی دوم. اگر شما می توانید تصور کنید که این کتاب را بخوانید و چیزی در مورد تاریخ نداشته باشید، ممکن است باور داشته باشید که Sartre این کتاب را با یک یادداشت خوشحال به پایان رسانده است، اما البته تمام بازی (برای این سه گانه واقعا بیشتر شبیه بازی است) یک نظریه درباره پوچی است. اجتناب ناپذیری وحشتی که به اروپا می آید در خوانندگان در کل سه گانه ذهنیت دارد و سارتر با این دانش می داند که خواننده را می شناسد. هنگامی که فرانسیس دالادیر از انتصاب مونیخ در انتهای کتاب به خانه میآید، او میبیند که جمعیت پرزیدنت پاریسی که معتقدند جنگ از بین رفته است، میبیند و میگوید: \"آه، مأموران!\" (آه، احمق! - به لحاظ تاریخی من معتقدم او واقعا این را گفت) در اینجا این چیزی است که وینستون چرچیل در رابطه با توافق مونیخ دربارۀ آنچه که من فکر می کنم این کتاب را به خوبی خلاصه می کند این است که: \"ما از شکست کامل و ناکام رنج برده ایم ... شما می توانید آن را در یک دوره زمانی که ممکن است توسط سالها اندازه گیری شود، اما ممکن است ماه ها اندازه گیری شود، چکسلواکی در رژیم نازی غوطه ور خواهد شد. ما در حال وقوع یک فاجعه بزرگ اول هستیم ... ما یک جنگ بدون جنگ به عهده گرفتیم، پیامدهای آن با ما در مسیر جاده ما دور خواهد ماند ... ما در عصر ما یک نقطه عطف فجیع را گذرانده ایم کل تعادل در اروپا متزلزل شده است و واژه های وحشتناکی که در حال حاضر بر ضد دموکراسی های غربی واپاشیده شده است، عبارتند از: Thou art در توازن محاسبه می شود و می خواهد @ want. و فرض نکنید که این پایان است. این فقط آغاز حساب است. این تنها اولین گودال، اولین پیشگویی فنجان تلخ است که سالیانه به ما پیشنهاد می شود مگر اینکه از طریق بهبود عالی سلامت اخلاقی و نیروی رزمی، ما دوباره برآورده شویم و موضع خود را برای آزادی مطابقت دهیم. @ شاید تحصیلات آمریکایی من و مطالعه من در مورد تاریخ است، اما به نظر می رسد که شخصیت های سارتر تقریبا به طور comically خود علاقه مند و گیج کننده هستند، با توجه به شدت وضعیت آنها مواجه است. شاید سارتر عمدا فشار دکمه های خوانندگی اش را تحمل کرد. در آن زمان کتاب اتفاق می افتاد، آنها نمی دانستند چه اتفاقی می افتد، اما خوانندگان سارتر می دانستند و آنها در کافه ها در پاریس نشسته بودند و فقط پس از جنگ داستان های این افراد احمق را خواندند. من نمی توانم احساس بیمار را که باید در معرض ابتلا به هر صفحه قرار بگیرم، تصور کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تعلیق


 کتاب قصه های شب
 کتاب بحران جهانی پناهندگان
 کتاب الیزابت
 کتاب مقدمه کمبریج بر جوزف کنراد
 کتاب دختران دریاچه
 کتاب بیگ نیت 5